10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ.
Tarih: 9.11.2022| Okunma Sayısı: 252

“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir.”
Gazi Mustafa Kemal Atatürk
       1881 - 193♾ 🇹🇷

     10 Kasım; Milletimizin kurtuluş mücadelesi verdiği bir dönemde azmi, cesareti ve ferasetiyle liderliğini yapan, düşmanların yurdumuzdan temizlenmesinde öncü olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmanın, bir kez daha anlamanın günüdür.

     Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak, O’nun aydınlık yolundan kararlılıkla yürümek, O’nu fikirleri ile yaşatmak, kurduğu Cumhuriyete, değerlerine, demokrasiye, tam bağımsızlığa, insan hak ve özgürlüklerine sahip çıkarak daha ileriye taşımaktır.

     Mustafa Kemal Atatürk’ün, milletinin refah ve huzuru için bizlere hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma idealini gerçekleştirmek, bizlerin ortak sorumluluğudur. 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizin ve milletimizin ortak değeridir.
     Gazi’nin hatırasına sahip çıkmak; Vatanımıza, Bayrağımıza, Bağımsızlığımıza ve Cumhuriyetimize, Milli Mücadele ruhuyla sahip çıkmayı gerektirir.

     Cumhuriyet'i ilelebet yaşatma ve kazanımlarımızı ileriye götürme konusunda güçlü bir iradeye sahibiz. Gelecek nesillerinde, aynı anlayışla sorumluluklarını yerine getireceğine inancımız tamdır.

     Bu düşüncelerle; Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 84.Yılında rahmet, saygı ve şükranla anıyoruz.

Av.Muhammed Burak GÜL
Kahramanmaraş Barosu Başkanı