29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.
Tarih: 28.10.2022| Okunma Sayısı: 188

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. 

        Kurtuluş mücadelemizin zaferle taçlanıp Milletimizin dünya devletler sahnesinde yer almasını sağlayan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99.Yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla idrak ediyoruz.

Kurtuluş savaşı milletimizin var oluş mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden var oluşumuzun simgesi olmuştur. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99.Yıl dönümünü kutladığımız bu günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bugüne kadar kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran, rahmet ve saygıyla anıyoruz.
Cumhuriyet; milletimizin var oluş mücadelesinin en önemli kazanımı olmuştur. Cumhuriyet, Milletimizin gayret ve azminin bir eseridir. Cumhuriyetle birlikte milletimiz bugün hür ve bağımsız olarak çağdaş uygarlığın onurlu devletleri arasında en önde ve dimdik ayaktadır!
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “Türk Milletinin öz yapısına ve geleneklerine en uygun yönetim Cumhuriyet yönetimidir.” sözü, Cumhuriyet'in anlam ve önemini en güzel biçimde ortaya koymaktadır.
 
Türk Devleti, şanlı tarihini, geleneğini, kültürünü, inancını muhafaza ederek önündeki yolda geleceğe umutla yürüyecektir. Milletimiz, dün olduğu gibi bugünde hiçbir zaman zalimlere karşı sessiz kalan bir millet olmamıştır. Tarihin adalet terazisinde, bu vasfı ile daima yer alacak ve gıpta edilecek bir Milet olarak yer alacaktır.
Milletimiz, milli birlik ve beraberliği sayesinde bugün dimdik ayaktadır. Aradan geçen 99 yıl boyunca varlığına ve bölünmez bütünlüğüne yönelik iç ve dış güçlerin kanlı oyunlarının, hain tertiplerinin ve saldırılarının üstesinden gelmeyi bilmiş ve ne kadar büyük bir millet olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.
      Bu vesile ile milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik her türlü saldırıyı bir kez daha lanetliyor, şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, ailelerine ve milletimize başsağlığı, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.
Milletimizin yarasını yine milletimiz ve devletimiz sarmıştır, saracaktır. Bilinmelidir ki, devlet ülkemizin her köşesinde ve her karış toprağında vardır. Geçmişimiz ve geleceğimiz, devletimiz ve vatanımız hepimizindir.
        Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme milli birlik ve beraberliğimizi içeride ve dışarıdaki hainlere gösterme günüdür. 
Bugün, bizi millet yapan yüksek değerlerimizin daha gür sesle yüceltileceği, geçmişte olduğu gibi tek yürek olarak haykırılacağı, el ele, gönül gönüle geleceğe daha bir güvenle bakılacağı gündür.
Bu duygu ve düşüncelerle; Aziz Vatanımızı ve Cumhuriyetimizi ilelebet koruma azim ve kararlılığımızla, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten duygularımızla kutluyorum.
Sevgi ve saygılarımızla
Av.Muhammed Burak GÜL 
Kahramanmaraş Barosu Başkanı