15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİMİZDİR.

                                   15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİMİZDİR.


15 Temmuz 2016 tarihinde milletimizin iradesi hiçe sayılarak demokrasimize ve milletimize yönelik Fetullahçı Terör Örgütü tarafından kanlı bir darbe girişiminde bulunulmuştur.
Yapılan bu darbe girişimi; Devletimize, Ülkemize ve Milletimize yapılmış en büyük ihanettir. Sonuçları çok ağır olan bu hain darbe girişimi neticesinde; vatanını, bayrağını, devletini korumak isteyen askerimiz, polisimiz, sivil vatandaşlarımız şehit olmuştur.         

O gece milyonlarca insanımız üzerlerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmamış ve meydanları darbeci eli kanlı teröristlere bırakmamıştır. Ülkemiz tarihinde ilk defa, bu denli büyük bir silahlı darbe teşebbüsü, bizzat milletimiz tarafından engellenmiştir.

Milletin; tanklara ve toplara karşı elinde bayrağından ve göğsünde imanından başka bir şey olmadan böyle karşı koyabilmesi muazzam bir kahramanlık hikâyesidir. 15 Temmuz Demokrasi Zaferimizdir.

Dik duruşu ile vatanına, memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz, bir kahramanlık destanı yazmıştır.

Türkiye; demokrasi ve hukuk devletine olan bağlılığın, sadece yazıda, sadece sözde kalmayan, gerektiğinde vatandaşlarının canı pahasına bu değerlerin hayata geçirildiği bir ülke olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

Türk Milletinin, demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti‘nin içte ve dışta bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz diken hain çetelerin bir temmuz gecesinde yapmaya çalıştığı hain darbe girişimi, sokaklara dökülen genç, yaşlı, kadın, erkek, Türk Milletinin bastırdığı bir destandır.  

Herkes gördü ki, Türk Milleti asil kanlarıyla suladığı bu vatan toprağının bir karışını bile hainlere teslim etmez.

  15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sonrasında aziz milletimiz her türlü görüş farklılığını bir kenara bırakarak vatan ve millet ortak paydasında bir araya gelerek destan yazmıştır.

15 Temmuz darbe girişimi, milletin darbe heveslilerine verdiği bir büyük ders olarak, bu milletin şanlı tarihindeki yerini almıştır.

Dünyaya demokrasi dersi veren, Bayrağına, Devletine, kutsal değerlerine sahip çıkan bir Milletin ferdi olduğumuzdan dolayı gurur duyuyoruz.

Şehitlerimiz en değerli varlıklarını gözlerini kırpmadan, ülkemizin ve milletimizin geleceği için feda etmişlerse bize düşen görev; onların davasına sahip çıkmak, gelecek nesillere aktarmaktır.
  15 Temmuz hain darbe girişimini, Fetullahçı Terör Örgütünü ve tüm destekçilerini bir kez daha en şiddetli bir biçimde lanetliyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde verdiğimiz Kurtuluş Savaşıyla kurulan Cumhuriyetimizin, demokrasimizin ve anayasada yer alan Ülkemizin Devleti ve Milleti ile bölünmez bütünlüğümüzün daima yanındayız.

15 Temmuz günü destan yazan Aziz Milletimizi bir kez daha kutluyoruz.

Kahramanmaraş Barosu “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesine sonuna kadar bağlı, kimden ve ne şekilde gelirse gelsin her türlü darbeye karşı, demokrasi ve hukukun yılmaz savunucusu olmaya devam edecektir. 15 Temmuz’u Unutmadık, Unutmayacağız!

Tüm Şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyor, Gazilerimize sağlık ve huzur içerisinde uzun ömürler diliyoruz.

   Av. Muhammed Burak GÜL

         Kahramanmaraş Baro Başkanı