Atatürk
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ
Tarih: 14.07.2019| Okunma Sayısı: 215

 

15 TEMMUZ 2016 TARİHİNDE İSTİKLALİMİZİ BİR KEZ DAHA MİLLETİMİZİN AZİM VE KARARLILIĞI KURTARMIŞTIR.

15 Temmuz 2016 Tarihinde Milletimizin iradesi hiçe sayılarak demokrasimize ve milletimize yönelik Fetullahçı Terör Örgütü tarafından kanlı bir darbe girişiminde bulunulmuştur.Yapılan bu darbe girişimi Devletimize, Ülkemize ve Milletimize yapılmış en büyük ihanettir.

Sonuçları çok ağır olan bu hain darbe girişimi neticesinde; vatanını, bayrağını, devletini korumak isteyen askerimiz, polisimiz, sivil vatandaşlarımız şehit olmuş ya da yaralanmışlardır. Gazi Meclisimiz hainler tarafından bombalanmıştır.

O gece milyonlarca insanımız üzerlerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmamış ve meydanları eli kanlı darbeci hainlere bırakmamıştır.

Ülkemiz tarihinde ilk defa, bu çapta bir silahlı darbe teşebbüsü, bizzat milletimiz tarafından engellenmiştir.Milletin; tanklara, toplara, uçaklara, üzerine doğrultulan namlulara karşı elinde bayrağından ve göğsünde imanından başka bir şey olmadan böylesine karşı koyabilmesi eşsiz bir kahramanlık hikâyesidir.15 Temmuz 2016 tarihinde İstiklalimizi bir kez daha Milletimizin azim ve kararlılığı kurtarmıştır.

Asker görünümlü teröristler karşısındaki dik duruşu ile vatanına, memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz, bir kahramanlık destanı yazmıştır.15 Temmuz; Demokrasi Zaferi’mizdir.

Türkiye; demokrasi ve hukuk devletine olan bağlılığını, sözde kalmayan, gerektiğinde vatandaşlarının canı pahasına bu değerlerin hayata geçirildiği bir ülke olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.Herkes bir defa daha gördü ki, Türk Milleti asil kanlarıyla suladığı bu vatan toprağının bir karışını bile hainlere teslim etmez.15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sonrasında aziz milletimiz her türlü görüş farklılığını bir kenara bırakarak vatan ve millet ortak paydasında bir araya gelerek destan yazmıştır. Destan yazan aziz milletimizi bir kez daha kutluyoruz.

15 Temmuz darbe girişimi, milletin darbe heveslilerine verdiği bir büyük ders olarak, bu milletin şanlı tarihindeki yerini alacak ve hiçbir zaman hatırımızdan çıkmayacaktır.Şehitlerimiz en değerli varlıklarını gözlerini kırpmadan, ülkemizin ve milletimizin geleceği için feda etmişlerse, bize düşen görev; onların davasına sahip çıkmak, gelecek nesillere aktarmaktır.15 Temmuz’u Unutmadık, Unutturmayacağız!

Bir kez daha belirtmek gerekirse; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Milletimizce verilen Kurtuluş Mücadelesiyle kurulan Cumhuriyetimizin, demokrasimizin ve Anayasada yer alan demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ile Ülkemizin, Milletiyle bölünmez bütünlüğünün daima yanındayız.

Kahramanmaraş Barosu “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesine sonuna kadar bağlı, kimden ve ne şekilde gelirse gelsin Her Türlü Darbeye Karşı, demokrasi ve hukukun yılmaz savunucusu olmaya devam edecektir. Bu duygularla; Aziz Milletimizin “15 Temmuz Milli Birlik, Demokrasi ve Dayanışma Gününü” kutluyoruz.

Başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere tüm Şehitlerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyor, Gazilerimize de hayırlı uzun ömürler diliyor ve saygılarımızı sunuyoruz.

                                                          

                                                                                  Av. Muhammed Burak GÜL

                                                                                Kahramanmaraş Barosu Başkanı

ETKİNLİK TAKVİMİ

Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<Nisan 2020><<
Nisan 2020
 PSÇPCCP
14303112345
156789101112
1613141516171819
1720212223242526
1827282930123
1945678910

04.04.2020
AV. M. BURAK GÜL
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.