KAMUOYU AÇIKLAMASI
Tarih: 6.02.2019| Okunma Sayısı: 341

KAMUOYUNA

            Türkiye Barolar Birliği tarafından tüm Barolarımızla koordineli bir şekilde, mesleki sorunlarımızın giderilmesi için somut çözüm önerileri getirilerek çok önemli adımların atıldığı ve ciddi aşamaların kaydedildiği bir dönemde, Birlik Başkanımız Sayın Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’na, demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan siyasi partileri ziyaretinden yola çıkarak, bir anlamda saldırıya dönüşen ithamların ve istifa söylemlerinin kabul edilmesi mümkün değildir.

            Birlik Başkanımızın gerek siyasi parti ziyaretleri ve gerekse öncesinde dile getirdiği toplumsal barış ve birliğe dair mesajlarının, seçim sürecine girdiğimiz bu dönemde, millet olarak birlik ve beraberliğimizin, toplumsal diyaloğun gelişmesine katkı sağlayacağını düşünüyor, bu çalışmaları ve açıklamaları destekliyoruz.

            Birlik Başkanımız; mesleki bir panel dolayısıyla yakın zamanda Kahramanmaraş’a yapacağı ziyareti sırasında da, toplumsal birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacak çalışmalarına devam edecektir. Baromuzun; meslektaşlarımızın sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalarının yanı sıra millet olarak birlik ve beraberliğimizin gelişmesine katkı sağlayan,Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun çalışmalarını ve açıklamalarını desteklediğini ve yanında olduğunu, başta meslektaşlarımız olmak üzere kamuoyuna saygıyla bildiririz.

                                                                                              Yönetim Kurulu Adına

                                                                                          Av. Muhammed Burak GÜL

                                                                                       Kahramanmaraş Baro Başkanı

                                                                                 

26.08.2019
AV. M. BURAK GÜL
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.